Ženy většinou používají tampony do vody, i když je běžně nenosí. Chtějí si užít pohodu a fajn chvíle u vody, a nechtějí ostatním vysvětlovat, proč zrovna ony do vody nejdou. Jsou ženy které tampony nosí běžně, ale jsou ženy které po nich sáhnou opravdu až je to nezbytně nutné. Mnohé ženy už dnes používají i menstruační kalhotky, a tak řeší zda v nich do vody mohou také. Klasické kalhotky se do vody určitě nehodí. Všimněte si jaký rozdíl je mezi plavkovým materiálem a mezi bavlnou, ze které je vyráběno spodní prádlo. Samozřejmě prádlo dnes koupíte i z jiného materiálu, ale pořád je to více savější materiál než ten, ze kterého se šijí plavky.
Tímto už asi znáte odpověď, zda se hodí nosit menstruační kalhotky do vody. Do vody se prodávají speciální menstruační plavky. Ani ty však mnoha ženám nevyhovují, protože stále mají obavy z toho, že se plavky nacucnou vodou a nepojmou menstruační krev. Pro případ že používáte kalhotky ale chcete si jít zaplavat je dobré používat alternativní menstruační pomůcky. Skvěle poslouží kalíšek a nebo houbička.
Proč se nebát kalíšku?
Kalíšek se prodává v několika velikostech. Je zdravotně nezávadný, protože je vyrobený z lékařského silikonu. Proto na něm tolik neulpívají bakterie. Zavádí se podobně jako tampon. Je nutné jej složit na půlku a zavést. Kalíšek se uvnitř těla rozloží a přilne ze sliznici, díky čemuž vytváří dokonalou ochranu před protečením. Díky tomu že se prodává i v menších velikostech se nemusíte bát toho, že by vás zavádění mohlo bolet. Kalíšek pojme dostatečné množství tekutiny, takže většinou si ho zavedete před odchodem z domu a pak až po návratu. Jestli vás kalíšek nezaujal a chcete být věrná kalhotkám, určitě si vyberte spíše plavky, které jsou speciálně navrženy k pobytu ve vodě. Je ale dobré je vyzkoušet třeba ve vaně zda opravdu vydrží.